Zář 21

Tarifa na samém jihu

do Města

Tarifa je malé španělské město, které se nachází v provincii Cádiz a má v současné době přes 17 000 obyvatel. V minulosti bylo tohle španělské letovisko celkem neznámé, nyní je především centrem windsurfingu a kitesurfingu. Pro tyto oblíbené vodní sporty má Tarifa jedny z nejlepších podmínek v Evropě.

  

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Historie

Andaluské město Tarifa dostala jméno podle vojáka Tárika ibn Málika, který vedl početný muslimský nájezd do zdejších končin roku 710 našeho letopočtu. Bylo to přesně rok před mohutnou islámskou invazí na jih Španělska, která na dlouhou dobu poznamenala celý historický vývoj Andalusie.

  

Současnost

Tarifa je ideální místo pro vodní sporty, zvláště pro kitesurfing, neboť vítr zde fouká téměř stále. Kitesurfing je velmi mladý sport spočívající v divoké a rychlé jízdě po vodě na speciálním prkně za přispění tažného draka. V současné době se jedná o jeden z nejrychleji se rozvíjejících se sportů a Tarifa na tom profituje. Ideální podmínky k surfování máte především mezi Tarifou a Pinto Palomou. Na místní pláží jsou k dispozici rovněž odborní instruktoři, kteří vás do tajů těchto vodních sportů v rámci několika hodinových rychlokursů rádi zasvětí. Rovněž zde najdete půjčovnu prken a plachet.

  

  

Vedle vodních sportů má Tarifa nádherné čisté pláže s bílým pískem a zvlněnou krajinu ve vnitrozemí. Nadto je Tarifa staré město, takže v centru města jsou pitoreskní úzké uličky a tradičně bílé domy s kaskádami květiny všech možných barev. V samotném centru najdete spousty ubytoven, restaurací a příjemných barů.

Za prohlídku pak stojí zejména rušná městská tržnice a kostel Iglesia de San Mateo z 15 století. Z místního hradu Mirador El Estrecho je překrásný výhled na exotickou Afriku, vzdálenou pouhých 14 kilometrů. Imponující je také velmi staré opevnění Castillo de Guzmán, které bylo postaveno už v roce 920 na tehdejší příkaz córdobského Chalífy Abd ar-Rahmána III.

  

Zajímavosti v okolí

Z nejbližšího okolí lze jednoznačně doporučit návštěvu míst, kde můžete spatřit a pozorovat delfíny a velryby. Hned několik společností v Tarifě nabízejí tříhodinové výlety lodí za těmito krásnými zvířaty. Některé společnosti mají dokonce lodě se skleněným dnem, což je pro pozorování nádherného podmořského života nejideálnější.

Nedaleko Tarify se nedají pozorovat pouze delfíni a velryby, ale také ptáci, což udělá radost především všem ornitologům.

  

 

Tags:

Napiš komentář