Archiv štítků: Doporučujeme

Hrdé město Cádiz

Cádiz je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na jihu země, konkrétně v autonomní oblasti Andalusie. V současné době má Cádiz přes 127 000 obyvatel.

Historie města cádiz

Podle dávné pověsti založil město bájný Herakles. Z historicky doložených pramenů však město založili Féničané, kteří sem přišli v roce 1100 před Kristem. Poté se nad vládou města střídali Kartaginci, Římané a Mauři. V 16. století bylo město několikrát vydrancované námořníky z jiných států. Velké drancování zažilo město v roce 1587, kdy do Cádizu připlul sir Francis Drake a město důsledně vyloupil. Z novodobých dějin zmiňme, že Cádiz byl roku 1812 na chvíli hlavním městem celého Španělska.

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Pláž v Cádizu    Historická loď v Cádizském přístvu
(Pokračování textu…)

Tarifa na samém jihu

Tarifa je malé španělské město, které se nachází v provincii Cádiz a má v současné době přes 17 000 obyvatel. V minulosti bylo tohle španělské letovisko celkem neznámé, nyní je především centrem windsurfingu a kitesurfingu. Pro tyto oblíbené vodní sporty má Tarifa jedny z nejlepších podmínek v Evropě.

  

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Historie

Andaluské město Tarifa dostala jméno podle vojáka Tárika ibn Málika, který vedl početný muslimský nájezd do zdejších končin roku 710 našeho letopočtu. Bylo to přesně rok před mohutnou islámskou invazí na jih Španělska, která na dlouhou dobu poznamenala celý historický vývoj Andalusie. (Pokračování textu…)

Chipiona

Chipiona je malé sympatické městečko v provincii Cádiz, které se nachází na samém jihu Španělska. V současné době má něco kolem 18 000 obyvatel. V erbu města je jedna žlutá obranná věž a nad touto věží je bílá osmicípá hvězda.

Historie Chipiony

Město vděčí svému jménu od starého majáku, která se jmenoval „Chipiona“ a který je také nejstarší historickou památkou ve městě. Maják stojí na místě zvaném Punta del Perro, což je ústí řeky Gadalquivir. Maják byl postaven, aby varoval všechny lodě před velkou a rozlehlou skálou, která dostala název Piedra de Salmedina.

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

(Pokračování textu…)