Zář 09

Sanlúcar de Barrameda

do Města

Sanlúcar de Barrameda je španělské město, které se nachází v provincii Cádiz. Město má v současné době kolem 63 000 obyvatel a je velmi oblíbeným letním letoviskem.

Historie Sanlúcar de Barrameda

Dějiny města jsou bohaté, neboť bylo v minulosti velmi důležitým námořním přístavem. Z tohoto přístavu pak roku 1498 vyplul slavný Kryštof Kolumbus na svou třetí cestu do Karibiku. Ovšem, aby toho nebylo málo, roku 1519 odtud vyplul jiný slavný mořeplavec, jistý Portugalec Ferdinand Magellan. Tomu se pro změnu podařilo jako prvnímu obeplout Jižní Ameriku, do Sanlúcaru se však již nikdy nevrátil, neboť byl zabit na Filipínách. V jeho misi však pokračoval jeho lodivod Juan Sebastián Elcano, kterému se nakonec podařilo obeplout celý svět a roku 1422 se do Sanlúcaru v pořádku vrátil.

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Současná podoba města

Hlavní třída v Sanlúcaru de Barrameda vede do vnitrozemí z přímořské Paseo Marítimo a jmenuje se Calzada del Ejército. Pokud budete na této hlavní třídě, tak určitě navštivte turistickou kancelář, kde dostanete nejčerstvější informace o dění v letovisku.

ejlepší restaurace jsou ve staré rybářské čtvrti, která se jmenuje Bajo de Guia. V těchto restauracích si budete moci vychutnat rybářské pochoutky a zároveň pozorovat vyplouvající lodě ze zdejšího přístavu.

  

V červenci a srpnu jsou obyčejně v Sanlúcaru festivaly jazzu, flamenca a klasické hudby. V rámci festivalu zpravidla vystupují i velmi populární španělské skupiny a kapely. V tomto období se rovněž pořádají unikátní dostihy, které se odehrávají přímo na místní písčité pláži.

Pro milovníky starých památek doporučujeme navštívit překrásný palác v novomudéjarském slohu, který byl postaven v 19.století. V současné době v tomto krásném paláci sídlí radnice. Hned vedle paláce je ještě jeden skvostný dům, který je momentálně přístupný veřejnosti. V tomto rozhlehlém starobylém domě najdete nádherné starožitnosti a obrazy Goyi, Zurbarána a dalších velkých španělských mistrů. Kousíček od této budovy, asi 200 metrů, je pak budova společnosti Barbadillo, která vyrábí sherry.

  

Zajímavosti v okolí

Nedaleko Sanlúcaru je národní park Viajes Doἤana, který je častým místem výletů. Z přístavu Bajo de Guia zde pořádají do tohoto parku třiapůlhodinové zájezdy, které vás určitě osvěží. Po překonání řeky se pokračuje terénním vozidlem, které vás zaveze do míst, odkud budete moci pozorovat jeleny a kance.

  

 

Napiš komentář