O webu

Vřele vás vítáme na stránkách CostaLuz.cz. Jak už z názvu můžete vytušit, tak jste zavítali na web, který se věnuje pobřeží Costa de la Luz v Andalusii v jižním Španělsku.

Costa de la Luz, neboli v překladu „Pobřeží světla”, je hodně zvláštní a jedinečná riviéra. Nenachází se totiž na pobřeží Středozemního moře, jako například známé sousední Costa del Sol, ale naopak přímo a pobřeží Atlantiku. Riviéra se rozkládá od nejjižnějšího města v Andalusii – městečka Tarifa a končí až u hranic s Portugalskem, které tvoří řeka Guadiana.

Celková délka pobřeží je tak kolem 250 kilometrů. Mezi turisty je ale neoblíbenější asi 100 kilometrů dlouhý pás od města Cádiz směrem na jih. Kromě zmiňovaných měst Tarifa a Cádiz jsou centrem regionu ještě Barbate, Conil de la Frontera, Rota, Chipiona, Sanlúcar de Barrameda, Huelva a Isla Cristina.

Costa de la Luz má příjemné teplé klima, které však díky Atlantiku není až příliš horké. Největším lákadlem jsou samozřejmě zdejší písčité pláže, které jsou hodně široké a táhnou se na kilometry daleko. Dalších lákadel je zde ale snad nespočet od bohaté historie, výborné kuchyně založené na mořských plodech až po klidnou atmosféru, kterou budete jinde ve Španělsku hledat jen těžko.

Náš web má pak jednoduchý cíl a to provést vás touto nádhernou riviérou a ukázat vám vše potřebné pro vaší nezapomenutelnou dovolenou na Costa de la Luz!