Zář 21

Mazagón

do Města

Mazagón je maličké španělské letovisko, které leží v provincii Huelva a má něco kolem 5000 obyvatel. Toto klidné a malebné přímořské letovisko se nachází na dlouhé písčité pláži a je od města Huelva vzdálené 16 kilometrů. Mazagón se nachází v oblasti, která leží mezi atlantickou pláži a poloostrovními mokřady.

  

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současnost

Většina zdejších pláží je skryta za pás vysokých dun. Tyhle duny jsou často vysoké až sto metrů. Tenhle pás dun je vysázen vzrostlými borovicemi a jalovci. K plážím však vede dostatečně pohodlný chodník, který vás zavede až k mořskému pobřeží. Mazagón je skutečně idylické místo k rekreaci, které vás určitě nadchne a okouzlí.

  

V samotném centru letoviska Mazagón je dostatek příležitostí k ubytování a k jídlu. Dobrý je například hotel Parador de Mazagón, kde jsou luxusní pokoje s krásným výhledem na azurové moře. Od centra Mazagónu je hotel vzdálen zhruba šest kilometrů.

  

Zajímavosti v okolí

Nejbližšími zajímavostmi jsou městečko Palos de la Frontera, které je vzdálené pouhých 13 kilometrů od Mazagónu a pak klášter de La Rábita, který leží od Mazagónu 12 kilometrů. Františkánský klášter La Rábita je pozoruhodný tím, že zde kdysi dávno vykládal místním mnichům své sny o dalekých plavbách po moři Kryštof Kolumbus. A byl to právě jeden mnich ze zdejšího kláštera, který slavnému mořeplavci doporučil, aby požádal španělského krále o podporu pro své smělé plány.

  

Největší lákadlem je však bezesporu návštěva nedalekého národního parku Coto de Doñana, který je významným a důležitým domovem mnoha vzácných druhů ptactva a také rozličných druhů květin. Celý překrásný park má rozlohu 542 metrů čtverečních a patří k posledním velkým mokřadům v Evropě. Toto místo je také zapsáno do přírodního světového dědictví UNESCO. V tomto parku najdete například velká hejna divokých hus či nádherně barevné plameňáky.

Coto de Doñana se rovněž může chlubit tím, že je domovem orla královského a rysa iberského. Coto de Doñana je unikátní ekosystém, který stojí aspoň za jednodenní výlet. Park je rozdělen do tří části, nejprve je to 28 kilometrů dlouhý pás atlantického pobřeží, který je oddělen pásmem písečných dun o šířce 5 kilometrů a zakončen je pásem lesů a křovin, kde žijí jeleni, divocí kanci a polodivocí koně.

 

Napiš komentář