Zář 20

Torre de la Higuera o Matalascañas

do Města

Torre de la Higuera o Matalascañas, zkráceně Matalascañas je maličké španělské letovisko, které leží v provincii Huelva. Torre de la Higuera o Matalascañas je v poslední době velmi populární letovisko, kde se hrnou turisté z celého světa, aby si užili zdejší pláže a zejména unikátní přírodní scenérii, která je všude kolem.

  

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současná podoba města

Matalascañas se nachází v opravdu pěkné a slunné lokalitě. Místní zlatě písčité pláže jsou obklopené krásně vysokými dunami. Nejlepší a také nejbližší pláž od Matalascañas je pláž Torre de la Higuera, která leží západním směrem od letoviska.

Pláž Torre de la Higuera je plně vybavena. Na pláží jsou k dispozici plavčíci, kteří mají dohled nad bezpečným plaváním. Dále je zde rovněž možnost zapůjčení slunečníků a lehátek, samozřejmostí jsou sprchy a záchody. V letních měsících zde taktéž naleznete místní chiringuitos, což jsou malé plážové bary. Kolem pláže vede čtyř kilometrová promenáda Paseo Marítimo, kde najdete množství rybích restaurací a taveren.

  

Západně od letoviska narazíte na chráněnou oblast Parque Dunar, což je zajímavé místo písečných dun. V téhle chráněné oblasti se můžete projet na kole nebo si udělat pěší procházku. V parku se nachází malé muzeum Museo Mundo Marino, které je věnováno místním dunám a mořskému života.

  

Zajímavosti v okolí

V blízkém okolí letoviska Matalascañas je především nádherný národní park Nacional de Donaña, který lze jednoznačně doporučit všem milovníkům přírody a zejména obdivovatelům vzácného ptactva.

Nedaleko Matalascañas je vesnice El Rocío, která má pouze 1200 obyvatel. Tato neobyčejně zajímavá vesnice totiž leží nad mokřady národního parku Donaña. Zdejší ulice jsou písčité, takže na ulicích často uvidíte jezdit lidí na koních a mezcích. Na první pohled ze zdá, že vesnice je vylidněná a opuštěná, ovšem ve skutečnosti většina domů patří více než 90 poutníkům, kteří se každoročně do zdejšího místa sjíždějí k Romeria de Rocio.

  

Romeria de Rocio je náboženská pouť, která končí právě u kaple v El Rocíu. Pouť je zaměřena na malou sošku Nuestro Seἡora del Rocío, která má prý zázračné vlastnosti. Místní lidé, kteří se poutě účastní, se většinou obléknou do pestrých andaluských krojů a během cesty zpívají, tančí a pijí. Tato bujará a veselá slavnost se koná každý rok o svatodušních svátcích.

 

Napiš komentář