Zář 10

Letovisko Huelva

do Města

Huelva se nachází na jihu Španělska v západní Andalusii a má v současnosti 149 000 obyvatel. Huelva je důležitým obchodním přístavem a průmyslovým centrem. Kromě toho však má Huelva také pěkné písečné pláže a chřestové a jahodníkové plantáže.

Historie Huelvy

Dějiny města sahají až do třetího tisíciletí před naším letopočtem. Už v téhle dávné době bylo město osídleno. Poté zde ještě postupně sídlili Féničané, Římané, Vizigóti a Arabové. Arabové byli pak vyhnání v roce 1257, kdy město dobyl španělský král Alfons X. Od té doby je Huelva křesťanským městem. Do dějin se Huelva zapsala ještě jednou a to roku 1486, kdy ze zdejšího přístavu odplouval na svou první cestu do Indie slavný mořeplavec Kryštof Kolumbus.

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Současnost

Huelva je sice velmi staré město, přesto neoplývá žádnými mimořádnými a skvostnými památkami. Město je především průmyslové, což odpovídá celé jeho atmosféře. Nejvýznamnější je samozřejmě rybí konzervárenský průmysl.

Huelva se ovšem také nachází poblíž zemědělské oblasti, kde se ve velkém pěstují chřest a jahody.

  

Pokud turisté jezdí do Huelva, je to především kvůli oblíbeným písečným plážím, které nejsou od města příliš daleko vzdálené. Z pamětihodností Huelvy jsou za zmínku dvě. První je pomník Kryštofa Kolumba, který stojí za městem na výběžku Punta del Sebo. Pomník je z žuly a autorkou této práce je americká sochařka Gertrude Whitneyová. Druhou zajímavou pamětihodností Huelvy je Provinční muzeum výtvarného umění, kde jsou také umístěny archeologické nálezy z provincie Huelva, včetně obrazů malíře Vázqueze Díaze, což byl španělský malíř z konce 19.století.

  

Z místních restaurací lze jednoznačně doporučit restauraci Las Candelas, která hlavně nabízí mořské plody a skvělé rybí polévky. Pokud by však váš mlsný jazýček zachtěl okusit pokrmy podomácku připravované, nechť zavítá do restaurace Las Meigas.

Pro ty, kteří rádi nakupují, je zde obchod Eulogio Castano, kde lze koupit různé druhy místních sýrů a zejména vynikající šunky, včetně labužnické šunky z pohoří Sierra de Aracena.

  

Zajímavosti v okolí

Huelva není příliš daleko od portugalských hranic, takže návštěva Portugalska není k zahození. Ovšem blízko Huelvy je také nádherné pohoří Sierra de Aracena, kde je krásná krajina s rozlehlými listnatými lesy. Sierra de Aracena je rovněž místem, které se proslavilo chovem černých vepřů, z jejichž dobrého masa se vyrábí chutná a lahodná šunka.

  

 

Napiš komentář