Čvn 27

Jerez de la Frontera

do Města

Jerez de la Frontera je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na jihozápadě země. V současné době má Jerez de la Frontera přes 205 000 obyvatel.

Historie města Jerez de la Frontera

Dějiny obce Jerez de la Frontera sahají až do neolitické doby. Později zde měli osadu Římané. Po pádu Římské říše zde vládli Vandalé a Vizigóti. Pak přicházejí na scénu Arabové, kteří nad městem vládli od osmého století. Arabové jsou vládci nad městem až do roku 1231, kdy ve velké bitvě o město podlehnou křesťanským vojskům. Od 15. století je Jerez de la Frontera velmi prosperujícím místem, neboť blízké přístavy těží z velkého obchodu s novým americkým kontinentem, který byl roku 1492 objeven. V pozdější době se město stalo velkým producentem skvělého vína a sherry.

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Jerez de la Frontera náměstí    Ulice v centru města

Památky

Z historických památek města stojí za pozornost palác z 18. století, který stojí na náměstí Plaza de San Juan. V paláci se nachází zajímavá expozice o flamengu, což je zdejší nejpopulárnější tanec. Z místních muzeí ještě připomeňme Museo de Relojes, které má jednu z největších a nejcennějších sbírek hodin v Evropě.

Z církevních památek stojí za pozornost starý Alcázar z 11. století, který byl v minulosti mešitou, nyní je křesťanským kostelem. Ve městě rovněž stojí katedrála, která se může pochlubit
Zurbaránovým obrazem Spící dívka.

Barvy španělského Jerez de la Frontera    Corida nemůže chybět ani zde

Jerez de la Frontera    Náměstí v Jerez de la Frontera

Současnost a dnešní podoba města

Jerez de la Frontera je v současnosti známé především kvůli skvělému vínu sherry, které se zde vyrábí. Město má pro výrobu sherry skvělou polohu a klima, poněvadž má jedno z nejslunnějších podnebí v Evropě. Kromě sluníčka mají vinice v Jerez de la Frontera také skvělou jílovitou půdu. Zdejší sherry můžete ve městě kdekoliv ochutnat, stačí, když navštívíte vinné sklepy, kterým se tady říká bodegas.

Další atrakcí města je známá jezdecká škola Real Escuela Andaluza de Arte Ecuestre. Pro veřejnost je škola otevřená každý čtvrtek, kdy se v jezdecké škole pořádají ukázky drezúry.

Socha věnovaná nejneom Cherry    Vánoční Jerez de la Frontera hraje barvami

Zajímavosti v okolí

V nejbližším okolí Jerez de la Frontera se nachází městečko El Puerto de Santa Maria. V tomto městečku je velký přístav, odkud se do celého světa vyváží místní sherry. V okolí přístavů je několik vinných sklepů, kde vám rádi a ochotně sherry prodají.

Pokud už budete v El Puerto de Santa Maria, navštivte místní arénu, která je jednou z největších arén ve Španělsku.

Typický vinný sklípek v Jerez de la Frontera    Letecký pohled na Jerez de la Frontera

Napiš komentář