Zář 10

Isla Cristina

do Města

Isla Cristina je španělské město, které se nachází v provincii Huelva na samém jihu Španělska. Tohle městečko se nachází na pobřeží Costa de la Luz. V současné době má Isla Cristina něco málo přes 21 000 obyvatel. Město je rovněž důležitým rybářským přístavem.

Historie Isla Cristina

Něco málo o historii města vždy vypoví jméno města či obce. Isla Cristina by se dala ze španělštiny do češtiny přeložit jako Ostrov Kristýny nebo Kristýnin ostrov.

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Současnost

Isla Cristina má nádhernou bílou písčitou pláž, která je dlouhá šest kilometrů. Na pláží je řada čtyřhvězdičkových hotelů, které nabízí velmi dobré a kvalitní služby. Pláž má také Modrou vlajku kvality, což je ocenění, které dává Evropská unii a je zárukou opravdu velmi dobré úrovně a špičkových služeb. Isla Cristina má také přístav plachetnic, což může být pěkným cílem večerních procházek po plážové promenádě.

Isla Cristina nabízí nepřeberné množství vodních sportů a radovánek. Můžete si půjčit vodní kolo nebo se projet na lodí. Dobré podmínky jsou zde také pro windsurfing i potápění.

  

Velkou atrakcí je zdejší zoologická zahrada Ayamonte, což je zoologická zahrada, která nabízí hlavně krokodýlí představení. Otevřeno mají od dubna do října a to vždy každý den od půl jedenácté.

Isla Cristina je rybářským přístavem, takže místní restaurace z toho především těží. Z rybích jídel je zde nejlepší pochoutka z čerstvých garnátů a humrů.

V Isle Cristině jsou rovněž nezapomenutelné západy slunce, což je každý den neopakovatelným zážitkem pro všechny romantiky a milovníky těchto přírodních úkazů.

  

Zajímavosti v okolí

Isla Cristina leží asi deset kilometrů od portugalských hranic, takže není problém se na chvíli podívat do této pěkné sousední země. V okolí Isly Cristiny nejsou pouze a jedině pláže, ale také močály a bažiny. Na těchto místech naleznete cedulku, že se jedná o „Národní park“. Tento Národní park je domovem mnohých vzácných ptáků, zejména Tenkozobce opačného a Kolbíka. Národní park můžete svižně projet na kole či projít v klidu pěšky nebo se dokonce svézt na hřbetu koně. Pěkným výletem může být také vyjížďka lodí po místní řece Carreras, z které můžete obdivovat krásy a nádherná zákoutí zdejší krajiny.

  

 

Napiš komentář