Čvc 10

Hrdé město Cádiz

do Města

Cádiz je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na jihu země, konkrétně v autonomní oblasti Andalusie. V současné době má Cádiz přes 127 000 obyvatel.

Historie města cádiz

Podle dávné pověsti založil město bájný Herakles. Z historicky doložených pramenů však město založili Féničané, kteří sem přišli v roce 1100 před Kristem. Poté se nad vládou města střídali Kartaginci, Římané a Mauři. V 16. století bylo město několikrát vydrancované námořníky z jiných států. Velké drancování zažilo město v roce 1587, kdy do Cádizu připlul sir Francis Drake a město důsledně vyloupil. Z novodobých dějin zmiňme, že Cádiz byl roku 1812 na chvíli hlavním městem celého Španělska.

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Pláž v Cádizu    Historická loď v Cádizském přístvu

Současnostná podoba města

V současné době láká Cádiz turisty z celého světa, kteří se zde mohou obdivovat nádherným historickým památkám. Mezi nejkrásnější historické pamětihodnosti města patří Cádizská katedrála, která je jednou z největších katedrál ve Španělsku. Tato impozantní barokní budova se může především pyšnit krásnou kupolí, která je ze zlatožlutých kachlů. Kupoli postavil v letech 1812 až 1838 architekt Juan Daura.

Město a pláž - Cádiz   Hradby přístavu Cádiz   Plážové zátiší

Cestovatelské zajímavosti a informace

Milujete cestování? Pak se vám asi budou hodit praktické informace na Hotelove.cz.

Vedle návštěvy Cádizské katedrály doporučujeme neminout místní Museo de Cádiz, které ukrývá cennou archeologickou sbírku včetně fénických kamenných sarkofágů. V muzeu je rovněž zajímavá sbírka soch římských císařů. V prvním patře muzea zase najdete krásné obrazy od Rubense, Murilla a Zurbarána. Nejcennějším obrazem celého muzea je Zurbaránův obraz, který se jmenuje Svatý Bruno v extázi.
Ve třetím patře muzea je ještě zajímavá expozice loutek.

Plážová promenáda v Cádizu    Historické centrum Cádizu

Z historických památek městě ještě zmiňme strážní věž z 18. století, která se jmenuje Torre Tavira. Věž je každý den otevřena veřejnosti, takže se do útrob věže můžete podívat. V současné době byla z věže udělána temná komora, kde si můžete prohlédnout pozoruhodné obrázky.

Kašna v Cádizu   Jeden z monumentálních kostelů   Poklidná ulička Cádizu

Zajímavosti Cádizu

Mezi nejzajímavější události města lze bezesporu označit městský bujarý karneval, který se koná na přelomu února a března. Je to jeden z největších karnevalů v Evropě, který je pověstný velkou veselicí. Během karnevalu se téměř každý obyvatel Cádize převleče do karnevalového kostýmu. Hlavní atrakcí karnevalu jsou účinkující skupiny, které si na ulici dělají legraci z věhlasných světových i místních osobností a politiků.

Noční Cádiz je velkolepý    Světla kostelu v noci

Střechy města Cádiz    Nádherné panorama Španělského Cádizu

Tags:

Napiš komentář