Zář 10

Conil de la Frontera

do Města

Conil de la Frontera je španělské městečko, které se nachází v provincii Cádiz. Městečko má v současné době 21 000 obyvatel a v městském erbu je na jedné polovině žlutá obranná věž na červeném poli, na druhé polovině pak bílá ryba na modrém poli.

Současnost města

Conil de la Frontera je především pěkné přímořské letovisko, které má celkem šest krásných pláží, které lákají turisty z celého světa ke koupání. Letovisko je zejména populární u německých turistů, takže na němčinu narazíte na každém kroku.

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Letovisko Conil de la Frontera má řadu velmi dobrých restaurací a hospůdek. Rovněž cafe-bary jsou téměř všude. Pokud už do nějakého cafe-baru zavitáte, dejte si určitě místní tapas, tedy něco dobrého a malého ke skleničce piva nebo vína. Mezi nejoblíbenější tapas patří například Chipirón á la plancha, což je sépie na grilu, nebo Caballito de Triana, což je pro změnu jemně osmažený chléb s olivovým olejem a jamónem.

Jedinou zajímavosti v městečku je bunkr z období španělské občanské války z třicátých let 20. století.

  

Zajímavosti v okolí

Zhruba 17 kilometrů od Conil de la Frontera se nachází zajímavé město Vejer de la Frontera, které má zhruba 13 000 obyvatel. Vejer de la Frontera je staromódní městečko, které je pro svou polohu ideální základnou pro outdoorové aktivity. Fascinující okolí je především vhodné pro horská kola a pěší túry. Městečko nabízí rovněž nádherná místa k ubytování. V městečku můžete ještě dále navštívit místní hrad, z kterého je rozkošný výhled do okolí. Za pozornost stojí také hradní muzeum, kde si můžete prohlédnout kolekci místních oděvů, včetně černých plášťů, které nosily místní ženy. Plášť je unikátní v tom, že zakrývá celé ženské tělo mimo očí.

  

Druhým tipem na krátký výlet je vyjížďka do velmi malého letoviska Los Caṅos de Maca, které má pouze 200 obyvatel. Zdejší letovisko se táhne podél řady krásných písčitých zátok pod pahorkem, který je porostlý nádhernými borovicemi. Proč však o tomto místě píšeme je skutečnost, že kousíček odsud je lokalita, která se jmenuje Cabo de Trafalgar. Ti, co znají Londýn, zbystří, neboť v Londýně je Trafalgarské náměstí. Ano, toto náměstí má souvislost se zdejším Cabo de Trafalgar. Na tomto místě v roce 1805 britská flotila pod vedením admirála Nelsona porazila španělskou námořní velmoc. Po této bitvě je pak pojmenované slavné náměstí v Londýně.

  

 

Napiš komentář