Zář 09

Chipiona

do Města

Chipiona je malé sympatické městečko v provincii Cádiz, které se nachází na samém jihu Španělska. V současné době má něco kolem 18 000 obyvatel. V erbu města je jedna žlutá obranná věž a nad touto věží je bílá osmicípá hvězda.

Historie Chipiony

Město vděčí svému jménu od starého majáku, která se jmenoval „Chipiona“ a který je také nejstarší historickou památkou ve městě. Maják stojí na místě zvaném Punta del Perro, což je ústí řeky Gadalquivir. Maják byl postaven, aby varoval všechny lodě před velkou a rozlehlou skálou, která dostala název Piedra de Salmedina.

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Současnost

Největší zajímavostí v Chipioně je velký maják, který je svého druhu třetí největší maják v Evropě. Tento maják je otevřený pro veřejnost, takže všichni příznivci majáků, věží, rozhleden a hradeb budou touto památkou nadšeni. Návštěvníci mohou po 344 schodech vystoupat do výšky 69 metrů. Odměnou jim bude nádherný výhled na moře a okolí. Když je krásné a nádherné počasí, můžete vidět až do vzdálenosti 25 mil.

  

Chipiona má samozřejmě nádherné pláže. Nejlepšími jsou pláže Playa de la Regla and Playa del Camaron, které se nacházejí na východní straně letoviska. Pokud si tam nevyberete nějaké skvělé místo, nemusíte zoufat, k dispozici máte ještě pláže Playa de la Cruz, Playa de la Canteras, Playa De Regla, Playa Tres Piedras a Playa Ballena.

  

Z pamětihodností města zmiňme především klášter Nuestra Señora de Regla a městský hrad, který byl postaven už v roce 1295. Obě památky jsou přístupné veřejnosti. Posledním tipem na návštěvu je kostel Nuestra Señora de la O Parish, který je z 16.století a uvnitř skrývá zajímavá gotická a renesanční díla.

Chipiona je rovněž rodiště známě španělské zpěvačce a herečce Rocío Jurado, která se především proslavila zpěvem španělských šansonů.

  

Zajímavosti v okolí

V blízkosti Chipiony se nachází skvělé golfové hřiště Costa Balleria, kde si v krásném prostředí můžete zahrát golf. Velkým lákadlem může být také návštěva města El Puerto de Santa María, což je necelých 28 km od Chipiony. El Puerto de Santa María je pozoruhodné tím, že se zde Kryštof Kolumbus setkal s majitelem své vlajkové lodi Santa María, Juanem de la Cosa. Juan de la Cosa pak vstoupil do Kolumbových služeb. Díky pozdějšímu obchodu s Amerikou zde vyrostlo hodně nádherných paláců, které ještě dodnes zdobí město. Město je rovněž významným výrobcem sherry.

 

Tags:

Napiš komentář