Zář 21

Barbate

do Města

Barbate je malé španělské město, které se nachází v provincii Cádiz a má v současnosti 22 000 obyvatel. Barbate leží na pobřeží Costa de la Luz a v minulosti těžilo především z rybího průmyslu. Nejčastější rybou, která se zde lovila, byl tuňák, což platí až do současnosti.

  

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Současnost

Rybí průmysl samozřejmě stále přetrvává, ovšem v současné době tomuto malému andaluskému městu nejvíce vynáší turistický ruch. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby si užili standardní, divoké i nudistické pláže. Kolem Barbate je rovněž krásná přírodní scenérie, včetně několika národních parků. Letovisko Barbate je rovněž příjemné v tom, že zde nenajdete žádné luxusní a velké hotely, ale spíše menší hotely a apartmány.

  

Z historických pamětihodností jsou zajímavé zejména dvě strážní věže Tajo a Meca, které jsou pěkným příkladem vojenských strážních věží. Obě strážní věže naleznete na konci útesů. Barbate má ještě hrad z 15. století.

Letovisko Barbate je ideálním místem především pro windsurfing a jachtařství. Barbate má taktéž dva přístavy, jeden je rybářský, druhý je pak pro změnu jachtařský. Oba však stojí za návštěvu, neboť atmosféra těchto přístavu přímo láká k malým procházkám a vycházkám.

  

Zajímavosti v okolí

V bezprostřední blízkosti Barbate se nachází přírodní park který se jmenuje La Breña y Marismas del Barbate a byl založen v roce 1989. Tento park má rozlohu 5,300 hektarů. V parku najdete krásně vysoké borovice, které zde byly vysázeny, aby zamezily rozšiřování písčitých dun od pobřeží. Park je domovem mnoha druhů vzácných ptáků. Park končí u místního rybářského přístavu.

  

Nejbližším letoviskem od Barbaty je malý resort Los Caἡos de Meca, který má pouze 200 stálých obyvatel. Kdysi bylo toto malé letovisko místem nepřizpůsobivých hippies, nyní je docela populárním letoviskem pro všechny turisty především pro svou ležérní atmosféru. Los Caἡos se táhne podél řady pěkných písčitých zátok pod strmým pahorkem, který je porostlý všudypřítomnými borovicemi. Z Los Caἡos vede malá silnice k majáku, který nese název Cabo de Trafalgar. Tento maják upozorňuje na dávnou bitvu z roku 1805, kdy britská flotila zde zlomila španělskou námořní velmoc. V okolí Cabo de Trafalgar jsou pěkné malé pláže. Když už budete v těchto místech, určitě navštivte restauraci Trafalgar, která podává dobrou a nápaditou středomořskou kuchyni.

  

 

1 Odpověď na “Barbate”

  1. Napsal