Čvc 10

Algeciras

do Města

Algeciras je španělské město, které se nachází v provincii Cádiz. Algeciras má v současné době kolem 116 000 obyvatel a je největším městem v Gibraltarském zálivu.

Historie města

Algeciras má velmi strategickou polohu, takže již v minulosti zde byl významný přístav. Mezi prvními obyvateli tohoto města byli Féničané. Dalšími pány města byli samozřejmě Římané. Pak bylo ovšem město zničeno vpády barbarských germánských kmenů. Město však opět v roce 711 obnovili Arabové, kteří městu dali dnešní název Algeciras, což v češtině znamená Zelený ostrov. V průběhu 14. století bylo město několikrát obléháno křesťanskými vojsky. Město nakonec kapitulovalo, ale bylo roku 1368 na příkaz Muhameda V. zničeno. Město bylo znovu obnoveno až v roce 1704. V současné době se jedná o jeden z největších přístavů v Evropě.

Pro čtenáře CostaDeLaLuz.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Současnostná podoba města

Algeciras má stále jemný nádech arabské kultury, neboť ve městě se pohybuje mnoho lidí ze Severní Afriky, kteří sem přijíždějí za prací. Mnohé cedulky a nápisy jsou v arabštině. V centru města rovněž najdete mnoho marokánských čajoven, kde si můžete dát osvěžující mentolový čaj.

Atmosféra města žije především velkým přístavem, takže Algeciras je především tranzitním městem. Lodí se z Algeciras dostanete do Maroka za dvě a půl hodiny.

  

Přestože je Algeciras velmi rušné přístavní město, má celou řadu nádherných pláží, kde se můžete nerušeně slunit a koupat. V okolí romantické zátoky jsou nabízeny různé druhy vodních sportů.

Z historických památek stojí za návštěvu řada kostelů a kaplí. Většina těchto sakrálních staveb je z 18. století, kdy bylo město znovu vybudované. Centrum všeho dění najdete na rušném náměstí Plaza Alta. Na tomto krásném náměstí stojí rovněž pěkný římskokatolický kostel de Nuestra Señora de La Palma z 18. století.

Kdo má rád obří zaoceánské nákladní lodě, může si udělat procházku po místním přístavu, kde uvidíte připlouvat a odplouvat mnoho velkých přepravních lodí a tankerů. Vedle obrovského nákladního přístavu je zde ještě jeden menší, kde kotví pouze menší rybářské lodě a jachty.

  

Zajímavosti v okolí

Z Algeciras můžete podniknout zajímavé lodní výlety do Maroka nebo do Gibraltaru. V blízkém okolí Algeciras jsou však také typické andaluské vesničky, které mají své osobité a rázovité kouzlo.

  

 

Napiš komentář